NASZE

NAGRODA OKULARY KS. KACZKOWSKIEGO.
NIE WIDZĘ PRZESZKÓD

To już teraz! Po wielu miesiącach przygotowań oficjalnie otworzyliśmy pierwszy etap konkursu o nagrodę “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”.

Wierzymy w bezinteresowne dobro i chcemy o tym mówić. Szukamy ludzi wyjątkowych, odważnych, bezkompromisowo walczących o godność i indywidualne podejście do każdego człowieka. Znasz kogoś, kto zmienia świat na lepsze? Opowiedz nam o tym!
Od 15 maja do 15 lipca przyjmujemy zgłoszenia do konkursu o nagrodę “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Żeby przesłać zgłoszenie wystarczy wypełnić i przesłać formularz. To od głosów społeczności zależy kto zostanie finalistą I Gali Nagrody Okulary ks. Kaczkowskiego. W obecnym składzie kapituły zasiadają między innymi Józef Kaczkowski, Jerzy Stuhr, Kapsyda Kobro-Okołowicz i Przemysław Staroń. Wyniki i wręczenie nagród, w tym finansowych, zostaną ogłoszone podczas gali, która odbędzie się we wrześniu, w Sopocie.
Szczegóły projektu na stronie https://okularykaczkowskiego.org/

Jan Kaczkowski był dla ludzi życiową inspiracją. Aktywnie wspierał chorych i ludzi w potrzebie. Zobacz w jaki sposób kontynuujemy jego działalność.

Pamiętamy o Janie

BIBLIOTEKI

Chcemy, aby wszystkie biblioteki w Polsce dysponowały książkami księdza Jana Kaczkowskiego.

PRZESTRZEŃ
PUBLICZNA

Umieszczamy nazwisko ks. Kaczkowskiego w przestrzeni publicznej- nazwy ulic, instytucji oraz tablice pamiątkowe w ważnych miejscach z Jego życia

TŁUMACZENIA

Zadaniem fundacji jest tłumaczenie treści pozostawionych przez księdza Kaczkowskiego, tak aby mogli z nich korzystać potrzebujący nie tylko w Polsce

KONCERT 28.03

W rocznice śmierci ks. Kaczkowskiego

Zdjęcia z cytatami ks. Jana

COROCZNE EDYCJE
KALENDARZY

Z cytatami ks. Jana

Klinika Komunikacji

Celem Fundacji jest wypracowanie oraz wprowadzenie nowych standardów w relacjach pacjent – lekarz.

Relacje pacjent-lekarz to jedno z zagadnień, któremu ksiądz Jan Kaczkowski poświęcił wiele uwagi, zarówno jako dyrektor hospicjum, doktor nauk bioetycznych, jak i pacjent chorujący na nowotwór. Szerzenie jego idei w tym czasami bardzo trudnym obszarze to forma pielęgnowania pamięci o księdzu, który wciąż pozostaje bliski wielu ludziom.

Jak mawiał Jan „Najważniejsze jest z kim się choruje”. Im bardziej świadomi będą ludzie, którzy towarzyszą w chorobie, im lepiej będą się komunikować, tym łatwiej jest przejść przez chorobę, proces zdrowienia czy odchodzenia.

Projekt w przygotowaniu.

WSPIERAJ
NAS

Wspieraj z nami pamięć o Janie Kaczkowskim, księdzu, który żył i chorował w wyjątkowy sposób. Kontynuujemy to, co robiłby ksiądz Jan, gdyby ciągle żył. Niech spotkanie z Nim nadal trwa.