Ks. Jan Kaczkowski:

„CHOROBA nie musi wszystkiego kończyć, a może wszystko zacząć…”

Patryk Galewski:

„WYROK nie musi wszystkiego kończyć, a może wszystko zacząć…”

PAKA = PAtryk + KAczkowski

Historia Patryka Galewskiego i jego znajomości z ks. Janem Kaczkowskim doczekała się filmowej adaptacji. “JOHNNY” to oparta na faktach, opowiedziana z perspektywy Patryka opowieść o nietypowej męskiej przyjaźni, jaka połączyła księdza – dyrektora hospicjum z puckim chuliganem.

Jest to historia przemiany Patryka – imprezowicza, ćpuna i recydywisty w ojca, męża i szefa kuchni. “JOHNNY” to uniwersalna opowieść o tym, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę.

“JOHNNY” to lekcja empatii.

JAK DZIAŁAMY?

Projekt PAKA skierowany jest do wychowanków zakładów poprawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz szkół. Prowadzone przez Patryka Galewskiego warsztaty z gotowania (garowania!) są pretekstem do czegoś więcej – opowiedzenia przez Patryka historii swojej i ks. Jana Kaczkowskiego.

Historii o niezwykłej relacji, wierze w drugiego człowieka, dawaniu szansy, wyciągnięciu pomocnej dłoni. O tym, że sięgając dna, można wydostać się na powierzchnię i mieć szansę na normalne życie. Tak jak Patryk, który ma rodzinę, pracuje, ma marzenia i plany na przyszłość.

Projekt PAKA to 2 programy:

• NIKT NIE RODZI SIĘ ZŁY – skierowany do wychowanków zakładów poprawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, domów dziecka i ośrodków kuratorskich.
  • CAŁE ŻYCIE PRZEDE MNĄ  – skierowany do uczniów szkół podstawowych (7-8 klasy) oraz szkół ponadpodstawowych.

NIKT NIE RODZI SIĘ ZŁY

Program skierowany do zakładów poprawczych, ośrodków wychowawczych, domów dziecka

• Projekcja filmu „Johnny”
    • wizyta Patryka #1 – warsztaty kulinarne
    • wizyta Patryka #2 – warsztaty kulinarne
    • cykliczne warsztaty kulinarne online z Patrykiem z dostarczonych przez fundację produktów, zakończone tematyczną kolacją z szacunkiem do drugiego człowieka jako daniem głównym,
    • długoterminowe wsparcie mentalne online dla młodzieży wg autorskiej metody MAPA,
    • doposażenie kuchni i jadalni, aby PAKOWE „garowania” stały się przyjemnością i codziennością,
    • Szyte na miarę wsparcie indywidualne – finansowe, zawodowe lub rozwojowe

ZGŁOŚ PLACÓWKĘ DO PROGRAMU: NIKT NIE RODZI SIĘ ZŁY

CAŁE ŻYCIE PRZEDE MNĄ

Program skierowany do 7-8 klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych

• Projekcja filmu „Johnny”
    • wizyta Patryka #1 – świadectwo, rozmowy w grupach, rozmowy indywidualne
    • warsztaty kulinarne w stacjonarnej PACE w Sopocie
    • kolacje tematyczne dla młodzieży w stacjonarnej PACE w Sopocie z moderatorami, ciekawymi znanymi osobami
    • porozmawiajmy o emocjach / wartościach / marzeniach / śmierci / relacjach przy kolacji
    • cykliczne warsztaty z zakresu edukacji tzw. kompetencji miękkich dla młodzieży
    • Szyte na miarę wsparcie indywidualne – finansowe, zawodowe lub rozwojowe dla „kolejnych Patryków”

ZGŁOŚ SZKOŁĘ DO PROGRAMU: CAŁE ŻYCIE PRZEDE MNĄ

Wesprzyj projekt PAKA

Patryk dostał od ks. Jana nowe życie.
Teraz czas uratować kolejne.