fbpx

„Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji” to międzynarodowy projekt zapoczątkowany przez pisarza i dziennikarza Michela Hebba. Celem inicjatywy jest organizowanie kolacji, podczas których ludzie (znajomi i nieznajomi) rozmawiają o śmierci.

Normalnie, jak o życiu. Z ks. Janem Kaczkowskim łączy przekonanie, że ze śmiercią warto się oswoić. Że rozmowa o niej jest nam ogromnie potrzebna, wbrew panującemu tabu. Przekonani, że dzięki rozmowie o śmierci możemy być silniejsi i mądrzejsi, jako fundacja zostaliśmy oficjalnym patronem projektu polskiego wydania książki. Wraz z nami wydanie książki wspierają Fundacja Rak’n’Roll Wygraj ŻycieUroda Życia oraz KUKBUK.

Wydawcą publikacji jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

W dniu 12 września w domu rodzinnym Jana Kaczkowskiego odbyła się kolacja, podczas której udział wzięli Aleksandra Dulkiewicz – prezydent Gdańska, Edward Miszczak – polski dziennikarz telewizyjny i radiowy, dyrektor programowy TVN, Jarosław Kurski – zastępca redaktora naczelnego Gazeta Wyborcza, Bogusław Chrabota – redaktor naczelny Rzeczpospolita, Maciej Makowski – prezes wydawnictwa Prószyński i S-ka oraz przedstawiciele fundacji: Anna Cina-Ciskowska i Małgorzata Regosz-Kaczkowska. Gospodarzami spotkania byli rodzice ks. Jana – Helena i Józef Kaczkowscy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją!