fbpx

ULICE I TABLICE

To projekt, którego głównym założeniem jest to, że Jan zostanie z nami na zawsze – w swoich ulubionych miejscach, miastach, parkach, skwerach. Niech ludzie, którzy za życia ks. Jana nie usłyszeli o nim, mogli go „poznać” przebywając w „jego” miejscach.

Znasz miejsce/ulicę, które powinno nosić imię ks. Jana Kaczkowskiego?

Skontaktuj się z nami: kontakt@fundacjakaczkowskiego.org

III LO w Sopocie – aula i tablica pamiątkowa

W 6. rocznicę śmierci ks. Jana Kaczkowskiego – 28 marca 2022 r. – w III LO w Sopocie, podczas uroczystości, miało miejsce nadanie szkolnej auli imienia ks. Jana Kaczkowskiego oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej z ważnym przesłaniem ks. Jana dla młodych ludzi:

„Przede wszystkim nie należy skupiać się na inności, ale na tym, co pozytywnego ona może wnieść do naszego życia. Trzeba popatrzeć na drugiego nie przez pryzmat inności, ale przez człowieczeństwo, które przecież mamy wspólne”.

Ks. dr Jan Kaczkowski był absolwentem III LO w Sopocie. Wielu z obecnych Gości – Nauczycieli, wspominało ks. Jana jako swojego ucznia.

Skwer ks. Jana Kaczkowskiego

Skwer przy ul. Armii Krajowej 76-82 przy Domu Gościnnym LukLuk

W 5. rocznicę śmierci ks. Jana Kaczkowskiego – 28 marca 2021 r. – miała miejsce uroczystość nadania imienia ks. Jana Kaczkowskiego skwerowi przy ul. Armii Krajowej w Sopocie. Na ścianach Damu Gościnnego LukLuk zawisła tablica pamiątkowa ze słowami ks. Jana:

„Przyjęło się mówić, że Polacy słyną z gościnności. Akurat! Słowo gościnność pochodzi od dwóch słów: gość i inność. Nie można być gościnnym wobec ludzi tożsamych z nami. Gościć można tylko innych. Jeśli nie zaczniemy być otwarci na innych, to możemy ten pusty talerz przygotowany na stół wigilijny wyrzucić przez okno”.

Wesprzyj nasze projekty