NASZA
MISJA

Każdego dnia pielęgnujemy pamięć o księdzu Janie Kaczkowskim, utrwalając jego słowa i idee wśród tych, którzy go znali oraz docierając do tych, którzy o nim jeszcze nie słyszeli. Przechowujemy historię księdza Jana, by ocalić ją od zapomnienia dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Realizujemy projekty promujące uważność i otwartość na potrzeby drugiego człowieka – wartości, które głosił i uskuteczniał ks. Jan Kaczkowski. Szczególnie ważną część pracy Fundacji stanowią działania promujące wysoką jakość komunikacji z pacjentem i jego bliskimi. W przygotowaniu pozostaje program wsparcia psychologicznego i informacyjnego dedykowany pacjentom onkologicznym i ich rodzinom.

Cele Fundacji

• Podtrzymywanie pamięci o księdzu Janie Kaczkowskim poprzez rozpowszechnianie treści – książek, wywiadów, kazań.
  • Zmienianie systemu opieki medycznej w obszarze relacji lekarz – pacjent: organizowanie szkoleń z profesjonalnej, wysokiej jakości komunikacji w chorobie (uważność, rozmowa, wsparcie).
  • Promowanie idei medycyny paliatywnej, podejmowanie tematów choroby i śmierci.
  • Udzielanie wsparcia merytorycznego i psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich rodzinom.

WSPIERAJ
NAS

Wspieraj z nami pamięć o Janie Kaczkowskim, księdzu, który żył i chorował w wyjątkowy sposób. Kontynuujemy to, co robiłby ksiądz Jan, gdyby ciągle żył. Niech spotkanie z Nim nadal trwa.