fbpx

SOPOCKI AREOPAG ETYCZNY

Szkolenia dla studentów medycyny z komunikacji lekarz-pacjent oraz lekarz-lekarz

 

„(…) my jako pacjenci, i tu mówię o sobie, wcale nie oczekujemy od lekarzy, żeby nas trzymali za rękę i głaskali jak w Leśnej Górze. My oczekujemy, że się nam poświęci trzy minuty uwagi. Nie na korytarzu i bez kontaktu wzrokowego. Wszyscy pacjenci oczekują, że będą traktowani poważnie, a my, młodzi i tzw. ogarnięci, chcielibyśmy być ponadto partnerami w procesie leczenia. Stoję po dwóch stronach barykady i tak sobie przechodzę z jednej na drugą.” Ks. Jan Kaczkowski

 

 

DLA KOGO?

Sopocki Areopag Etyczny to cykl warsztatów dla studentów medycyny. Ich twórcą i pomysłodawcą jest ks. Jan Kaczkowski

 

JAK DZIAŁAMY?

SAE to trenowanie umiejętności komunikacji lekarza z pacjentem oraz komunikacji w zespołach lekarskich. To coś, do czego ks. Jan Kaczkowski przykładał ogromną uwagę. Do szacunku i uważności na potrzeby drugiego człowieka.

Niezwykle ważnym elementem SAE są scenki z pacjentem symulowanym, gdzie aktor wciela się w rolę pacjenta i odgrywa rolę według określonego scenariusza. Udział w scenkach, jak również sama obserwacja scenek odgrywanych, to ciekawe doświadczenie, które bardzo pomaga uczestnikom w przyszłej praktyce lekarskiej. Jesteśmy ogromnie dumni, bo co roku Sopocki Areopag Etyczny gromadzi wyjątkowych ludzi, pełnych empatii, motywacji do zmian w systemie i gotowych do działania. 

 

DLACZEGO TO ROBIMY?

Chcemy mieć wokół siebie umiejętnie komunikujących i wspierających lekarzy, by w razie konieczności trafić właśnie do takiej osoby.

Aktualnie pracujemy nad kolejną edycją SAE – szczegóły wkrótce.

Do tej pory przeprowadziliśmy 3 edycje SAE:

  • Sopocki Areopag Etyczny 2021 – edycja hybrydowa
  • Sopocki Areopag Etyczny 2020 Online
  • Sopocki Areopag Etyczny 2019

 

Sopocki Areopag Etyczny realizowany jest w ramach Kliniki Komunikacji Medycznej – szczegóły: https://klinikakomunikacji.pl/sopocki-areopag-etyczny

 

Wesprzyj działania Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego: