fbpx

12 października na antenie Radio Kaszëbë, Patryk Galewski ogłosił rozpoczęcie projektu PAKA – INNE GAROWANIE. Chce wyruszyć do zakładów poprawczych i ośrodków wychowawczych, by podczas wspólnego gotowania (GAROWANIA!), opowiedzieć, jak dzięki przyjaźni z ks. Janem Kaczkowskim, z chuligana i recydywisty, stał się uczciwym człowiekiem – szczęśliwym mężem, tatą i szefem kuchni. Projekt powstał we współpracy z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

PaKa - Patryk i Kaczkowski

27.01.2015 r. Patryk Galewski i ks. Jan Kaczkowski, FOT. DAMIAN KRAMSKI

 

Nazwa projektu PAKA pochodzi o dwójki ważnych ludzi – PAtryka i KAczkowskiego. Historia ich przyjaźni najpierw stała się inspiracją do scenariusza filmu „Johnny”, teraz jest motywatorem projektu PAKA. Patryk poznał ks. Jana Kaczkowskiego niejako za karę – podczas prac społecznych za kolejne wykroczenie. Nie zdawał sobie sprawy, jak wiele ta znajomość może zmienić w jego życiu. Dziś, po latach, czuje ogromną wdzięczność i chciałby podzielić się swoim doświadczeniem z tymi, którzy być może już nie mają nadziei, że może być lepiej.

Ks. Jan Kaczkowski mawiał: „Choroba nie musi wszystkiego kończyć, a może wszystko zacząć”. Patryk parafrazuje ten cytat mówiąc: WYROK nie musi wszystkiego kończyć, a może wszystko zacząć” i wychodzi naprzeciw młodym ludziom, by pokazać im, że każdy moment jest dobry, by odbić się od dna.

Więcej informacji na stronie: https://fundacjakaczkowskiego.org/paka/

 

WESPRZYJ PROJEKT PAKA

Pomóż nam zorganizować warsztaty kulinarne z Patrykiem Galewskim,
podczas których przemycimy do zakładów poprawczych historię ks. Jana i Patryka, opowiemy o ks. Janie Kaczkowskim.

Patryk dostał od ks. Jana nowe życie.
Teraz czas uratować kolejne.

 

wspieraj