GLE-JAK?

„Jestem chory, mam mało czasu dlatego muszę  robić rzeczy sensowne i dlatego będę szarpać rzeczywistość, starał się być czytelnym świadkiem”

PROJEKT GLE-JAK? TO WSPARCIE INFORMACYJNE DLA CHORYCH I ICH BLISKICH.

NIECH TEN TRUDNY CZAS CHOROBY OPARTY JEST NA WZAJEMNYM SZACUNKU, PRAWDZIE, BLISKOŚCI I TROSCE

GLE-JAK?

PROJEKT GLE-JAK? TO WSPARCIE INFORMACYJNE DLA CHORYCH I ICH BLISKICH.

PACJENT KS. JAN KACZKOWSKI

Historia ks. Jana Kaczkowskiego, który chorował na glejaka IV stopnia jest inspiracją i wsparciem dla chorych i bliskich.

1 czerwca 2012 roku ks. Jan Kaczkowski odbiera wynik MRI. Rozpoznanie – glejak. Jako dyrektor hospicjum wie, co oznacza diagnoza. Najbliżsi dowiadują się tego samego dnia. Rozpoczyna się ciąg chaotycznych działań, poszukiwanie rozwiązań. Wszystko w ogromnym lęku, który odbiera zdolność racjonalnego myślenia. Jest trudno.

Czy można to przetrwać? Jako osoby towarzyszące ks. Janowi Kaczkowskiemu podczas choroby, wiemy, jak jest ciężko i jak ważne jest bieżące wsparcie informacyjne chorego i jego bliskich. Wierzymy też, że – jak mówił ks. Kaczkowski – „choroba nie musi wszystkiego kończyć, a może coś zacząć”.

JAK DZIAŁAMY?

• PRZYGOTOWANIE CHOREGO I BLISKICH DO KONSULTACJI LEKARSKIEJ – to ważne, by każda konsultacja miała swój cel i sens, a opiekunowie wiedzieli, na jakim etapie choroby znajduje się ich bliski.
  • POMOC W ZROZUMIENIU CHOROBY – jej objawów, dolegliwości, działania leków, zmian w zachowaniu.
  • WSPARCIE „TU I TERAZ” – ocena bieżących problemów i sposoby radzenia sobie z nimi,
  • KIEROWANIE DO INSTYTUCJI WSPARCIA.

ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

LEKARZ

Wsparcie chorego i bliskich w przygotowaniu do wizyt lekarskich i zrozumieniu choroby

PSYCHOONKOLOG

Wsparcie psychologiczne dla chorych i ich bliskich

PRAWNIK

Wsparcie prawne i pomoc w uporządkowaniu wszystkich formalności

CHORUJESZ NA GLEJAKA LUB JESTEŚ BLISKIM CHOREJ OSOBY  I CHCESZ O TYM POROZMAWIAĆ? UMÓW SIE NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ.

kontakt@fundacjakaczkowskiego.org

Książki ks. JANA KACZKOWSKIEGO

Słowa ks. Jana Kaczkowskiego zawarte w jego książkach, dawały chorym i ich bliskim ogromną siłę. Dzisiaj chcemy tą siłą podzielić się także z Wami

Wesprzyj nasze projekty

Udział chorych i ich bliskich w projekcie jest bezpłatny.
Możesz wesprzeć projekt GLE-JAK?

Dzięki wpłatom możemy dotrzeć ze wsparciem do jeszcze większej liczby osób potrzebujących