fbpx

Sopot, Al. Niepodległości 769. Odsłonięcie muralu z ks. Janem Kaczkowskim. 28.08.2023 / fot. Anna Rezulak / KFP

 

Ks. Jan Kaczkowski spoglądający z okna na II piętrze sopockiej kamienicy. Pod spodem cytat: Czas to jest coś najcenniejszego, co możemy dać drugiemu człowiekowi. Tak wygląda mural, który powstał z inicjatywy Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego. Jego pomysłodawczynią była p. Ewa Hirsz – mieszkanka kamienicy, a wykonawcami – zdolni artyści z firmy Wake Up Time. Mural inspirowany jest zdjęciem autorstwa Damiana Kramskiego.

28 sierpnia odbyło się symboliczne odsłonięcie muralu przy Al. Niepodległości 769 w Sopocie. Do realizacji projektu włączyli się internauci, którzy na jego wykonanie zebrali całą potrzebną kwotę, stając się tym samym niezwykle ważną częścią tego dzieła.

Bardzo jestem wdzięczny wszystkim, którzy przyszli i wszystkim, którzy przyczynili się do zrobienia tego muralu, a przede wszystkim pomysłodawcom – Ewie i Mirkowi. Mural będzie teraz błogosławił wszystkich idących na kolejkępowiedział podczas spotkania Ziuk Kaczkowski, ojciec ks. Jana.

Sopot, Al. Niepodległości 769. Odsłonięcie muralu z ks. Janem Kaczkowskim. 28.08.2023 / fot. Anna Rezulak / KFP

 

W Fundacji czujemy dzisiaj ogromną wdzięczność za zaangażowanie tak wielu. Blisko 170 osób dołożyło swoją cegiełkę do tego pięknego dzieła i to dzięki nim jest to coś więcej, niż tylko piękny obraz. Jest to bardzo ważne przesłanie ks. Jana dla nas wszystkich Anna Specjał, prezes Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego

Na muralu widnieją tak ważne słowa Johnnego: Czas to jest coś najcenniejszego, co możemy dać drugiemu człowiekowi. Jestem dowodem na to, że to działa. Johnny dał mi swój czas. Dzięki temu żyjęPatryk Galewski, pomysłodawca projektu PaKa – INNE GAROWANIE, Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego 

Jan zawsze wiedział i był w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Nie mogło być lepszego miejsca na jego podobiznęMagdalena Czarzyńska-Jachim, Wiceprezydentka Sopotu.

Sopot, Al. Niepodległości 769. Odsłonięcie muralu z ks. Janem Kaczkowskim. 28.08.2023 / fot. Anna Rezulak / KFP

 

Prace nad muralem trwały 4 dni, około 40 godzin. Za jego wykonanie odpowiedzialni są: 2 malarki oraz 2 pomocników. Użyto: 20 litrów farby, 40 kolorów, 6 małych pędzli, 4 duże, 2 ławkowce oraz kilka wałków. Szablony, których użyto do realizacji muralu, zostały przekazane na ręce Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

 

Fot. esopot.pl