fbpx

Medyczna Szkoła Policealna w Chojnicach przyjmie imię księdza Jana Kaczkowskiego. To inicjatywa rady pedagogicznej placówki, która podjęła uchwałę intencyjną w związku z przypadającymi we wrześniu tego roku obchodami 50-lecia szkoły.

– Po uzyskaniu akceptacji Samorządu Szkolnego, Fundacji ks. Jana Kaczkowskiego i jego rodziców, z którymi spotkaliśmy się w Sopocie, złożyliśmy do organu prowadzącego, czyli Powiatu Chojnickiego, wniosek o nadanie imienia naszej szkole. Życie i idee głoszone przez ks. Jana są bardzo spójne z misją naszej szkoły, która od 5 lat kształci personel medyczny. Już za życia ks. Jan Kaczkowski był dla wielu z nas autorytetem. Pomysł dojrzewał pomału w głowach wielu z nas i został zaproponowany jednocześnie przez wiele osób z pośród naszego grona – mówi dyrektor chojnickiego „Medyka”, Marek Lemańczyk.

Uchwałę w tej sprawie 29.02.2024 r. na sesji podjęła Rada Powiatu Chojnickiego.

– Piękna idea, piękny patron. Tutaj chcę pogratulować społeczności szkolnej pomysłu, według słów pana dyrektora to zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli jak najbardziej za tą postacią, ks. Janem Kaczkowskim, duchownym kościoła katolickiego. Mam ogromną nadzieję, że wszyscy radni poprą ten projekt uchwały, nie będzie tutaj wykrętów jak przy uchwale, którą próbowaliśmy pół roku temu podjąć w obronie imienia św. Jana Pawła II, kiedy większość z państwa uznała, że nie będzie głosowała tego projektu, żeby nie obrażać osób innych wyznań, które są mieszkańcami powiatu chojnickiego – zwrócił uwagę radny Wojciech Rolbiecki.

Uchwała została podjęta jednak jednogłośnie. „Za” było wszystkich 19 głosujących radnych.