fbpx
Helena Kaczkowska i Jan Ogrodnik na planie filmu "Johnny"

Helena Kaczkowska i Dawid Ogrodnik (grający ks. Jana Kaczkowskiego) na planie zdjęciowym filmu „Johnny”, fot. Dawid Żuchowicz

 

„Johnny” – film przewrotny, niebanalny i inny. Historia księdza Jana opowiedziana przez Jego podopiecznego Patryka. Właśnie spełnia się marzenie rodziny, fundacji i bliskich księdza Jana. Dzięki filmowi, pamięć o Nim pozostanie z nami na zawsze.

SIERPIEŃ 2020. Maciej Kraszewski kończy pisanie scenariusza. Historię, która pokazuje ks. Jana inaczej. Oczami Patryka – lokalnego, puckiego łobuza. Poznali się podczas prac społecznych, które Patryk musiał wykonać w ramach kolejnego wyroku. Nie jest to łatwa historia, jednak jest w niej dużo radości i nadziei. Dzieją się cuda. Zwyczajne cuda.

Scenarzysta Maciej Kraszewski wielokrotnie spotkał się z chorującym już księdzem Janem przy okazji konsultacji swojego wcześniejszego scenariusza. Spędzili wiele godzin na rozmowach.

„Byłem pewien, że powstanie o Nim film. Ale nie sądziłem, że ja będę jego autorem. Kiedy w czasie pierwszej edycji nagrody „Okulary Księdza Kaczkowskiego – Nie Widzę Przeszkód” na scenę wkroczył wesoły chuligan o imieniu Patryk, wiedziałem, że mam historię. Pojechałem na Hel, do Patryka. Historia, którą mi opowiedział okazała się sensacyjnym, naładowanym dobrą energią fundamentem scenariusza. Tak rozpoczęła się najważniejsza, najniezwyklejsza zawodowa przygoda mojego życia.”wspomina Maciej Kraszewski, scenarzysta filmu „Johnny”. Bez spotkań z Janem, nie udałoby się napisać takiej historii. Jesteśmy ogromnie wdzięczni scenarzyście za zaangażowanie i ogrom pracy przy trudnym temacie nieuleczalnej choroby, śmierci, narkomanii, nieobecnych rodziców, przemocy.

 

LIPIEC 2021. Spotkanie Dawida Ogrodnika, Piotra Trojana (aktorów grających główne role) i reżysera Daniela Jaroszka w rodzinnym domu ks. Jana w Sopocie. Rozmowa z rodzicami – Heleną i Ziukiem Kaczkowskimi, o tym kim był Jan, jak wyglądało jego życie, dzieciństwo, mierzenie się z chorobą. Dawid wyglądem bardzo przypomina już Jana. Mnóstwo pięknych historii, ogromne emocje i wzruszenie.

 

SIERPIEŃ / WRZESIEŃ 2021. W sierpniu ruszyły zdjęcia do filmu. Konstancin pod Warszawą staje się miejscem, gdzie toczy się główna akcja. Sceny kręcone były także w Sopocie oraz Pucku. To miejsca ks. Jana. Czuć tutaj jego obecność. Dawid Ogrodnik wszedł w rolę z ogromnym zaangażowaniem. Identycznie mówi, chodzi, gestykuluje, również w przerwach między zdjęciami. Przez cały czas pozostawał Janem. Dowodzi to niezwykłego kunsztu artystycznego aktora, ale również daje pewność, że film będzie niezwykły.

 

Film swoją premierę kinową będzie miał w przyszłym roku. Za jego produkcję i dystrybucję odpowiedzialny jest NEXT FILM. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek. Film powstaje we współpracy z rodziną i Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

 

Plan zdjęciowy – sierpień 2021, fot. H. Komerski

Plan zdjęciowy, sierpień 2021

 

 

Plan zdjęciowy, sierpień 2021

 

Plan zdjęciowy, sierpień 2021

 

Plan zdjęciowy – Sopot, wrzesień 2021, fot. Dawid Żuchowicz

Plan zdjęciowy z Sopocie, wrzesień 2021

 

Plan zdjęciowy z Sopocie, wrzesień 2021