JUŻ NIEBAWEM IV EDYCJA NAGRODY

Przed nami nabór zgłoszeń Kandydatów do Nagrody OKULARY KS. KACZKOWSKIEGO. NIE WIDZĘ PRZESZKÓD – wkrótce przedstawimy szczegółowy harmonogram. POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!
Uroczysta gala wręczenia Nagrody odbędzie się w październiku w Sopocie.

NAGRODA

Dlaczego to robimy?

Wierzymy w bezinteresowne dobro i chcemy o tym mówić. Ks. Jan Kaczkowski to człowiek, który żył i chorował w wyjątkowy sposób.

Kochał ludzi i swoim życiem pokazywał, że „nie wolno nam nikogo lekceważyć, nigdy nie wolno nam nikim pogardzać”. Pomimo słabego wzroku – WIDZIAŁ WIĘCEJ, pomimo wady wymowy – MÓWIŁ ZROZUMIALE, pomimo problemów z chodzeniem – DOCIERAŁ TAM, GDZIE INNYM BYŁO NIE PO DRODZE.

Chociaż działaniom Księdza Jana towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać. Dzisiaj wiemy, że było to wynikiem wady wzroku, a ogromnego serca.

Kogo szukamy?

Mówi się o nich, że to siłacze o wielkich sercach, złoci ludzie. Żyją obok nas, zmieniając świat na lepsze. Chociaż widzialni, często niezauważani. Działają wbrew logice, czasowi i prawom fizyki. Nie widzą przeszkód, choć ich uważne oczy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka.

Po raz trzeci wyruszamy, by ich odnaleźć i pokazać światu! Zainspirowani życiem i pracą Księdza Jana Kaczkowskiego stworzyliśmy Nagrodę, której celem jest wyróżnienie wyjątkowych ludzi, odważnie i bezkompromisowo walczących o godność, równość i personalistyczne podejście do drugiego człowieka.

Dla kogo?

Dla osób, które z pasją, zaangażowaniem i miłością działają na rzecz innych ludzi. Dla osób, których praca czasem jest walką, które robią więcej niż inni.

Nagrodę Okulary Ks. Kaczkowskiego – Nie widzę przeszkód tworzymy z myślą o: osobach indywidualnych, instytucjach, organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych działających zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Jak można zgłosić kandydatów do Nagrody Okulary ks. Kaczkowskiego?

Jeśli znasz kogość, kto tak jak ks. Jan Kaczkowski nie widzi przeszkód, by czynić dobro – zgłoś jej/jego kandydaturę poprzez  formularz zgłoszeniowy

Szczegółowy opis i kryteria wyboru znajdują się w treści Regulaminu Nagrody.  Kapituła Nagrody, głosując nad wyborem Laureata, stawia sobie za cel zachowanie obiektywizmu i najwyższych standardów oceny Kandydatów.

TERMINARZ

ETAP I

do 30 czerwca

Zgłaszanie kandydatur do Nagrody przez Formularz zgłoszeniowy.

ETAP II

1-31 lipca

Prace nad wyłonieniem 10. kandydatów nominowanych do Nagrody.

ETAP III

1-16 sierpnia

Przekazanie 10. nominacji. Prace Kapituły nad wyłonieniem Finalisty.

GALA

Październik 2024 r.

Wręczenie Nagrody Okulary Ks. Kaczkowskiego – Nie widzę przeszkód

PATRON

„Był taki facet: adoptowany Kaszuba, trochę dziwaczny, słabo widział, potykał się trochę, ale potrafił mówić zrozumiale, kochał ludzi i chciał zrobić coś dobrego. Chciałbym Was prosić, abyście o Nim nie zapominali”.
Józef Kaczkowski, ojciec księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski (1977-2016), założyciel i dyrektor hospicjum, duchowy opiekun umierających, doktor nauk teologicznych, zaangażowany bioetyk, pacjent onkologiczny. Żył i chorował w niezwykły sposób, wykorzystując wiedzę naukową i doświadczenie własnej choroby do wprowadzania nowych standardów komunikacji z pacjentem.

adres

ul. Kazimierza Wielkiego 16b/ 10