„GOŚCINNOŚĆ pochodzi od dwóch słów: GOŚĆ i INNOŚĆ.
Gościć można tylko innych…” – ks. Jan Kaczkowski

Nie bądźmy obojętni

Nie odwracajmy wzroku

Pomóżmy zakończyć
kryzys humanitarny na granicy

GOŚCINNOŚĆ pochodzi
od dwóch słów:
GOŚĆ i INNOŚĆ.
Gościć można tylko innych…
ks. Jan Kaczkowski

Nie bądźmy obojętni
Nie odwracajmy wzroku

Pomóżmy zakończyć
kryzys humanitarny na granicy

Ks. Jan Kaczkowski potrafił mówić i robić takie rzeczy , które uruchamiały to wszystko, co w nas najlepsze i najpiękniejsze – wrażliwość, odwagę i troskę o drugiego człowieka.

Jego słowa i świadectwo jego życia budziły nasze serca i popychały nas do budowania lepszego świata, w którym człowiek potrzebujący nigdy nie pozostanie sam sobie.

Jesteśmy głęboko przekonani, że gdyby Jan dalej żył, dziś, kiedy na granicy naszego kraju trwa kryzys humanitarny, robiłby wszystko, co w jego mocy, żeby dotrzeć z pomocą do uchodźców i migrantów, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji.

My – rodzina i przyjaciele Jana – też nie potrafimy przyglądać się temu wszystkiemu obojętnie. Nie chcemy odwracać wzroku i udawać , że na granicy nie dzieje się nic złego.

Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy czytają te słowa o wsparcie działań, których celem jest pomoc w zakończeniu kryzysu humanitarnego na granicy.

Pomagać można na wiele sposobów. Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego dołączyła do koalicji ratujmyludzinagranicy.pl zrzeszającej organizacje pomagające na granicy – dzielmy się jak najszerzej informacjami tam znalezionymi.

Fundacja działa w koalicji jako organizacja, której celem jest ZMIANA ŚWIADOMOŚCI oraz PRZEBUDZENIE LUDZI DO ZMIANY MYŚLENIA i pomocy w zakończeniu kryzysu humanitarnego na granicy.

W 2015 roku, odnosząc się do trwającego wtedy kryzysu humanitarnego, ks. Jan Kaczkowski powiedział:

„Słowo GOŚCINNOŚĆ pochodzi od dwóch słów: GOŚĆ i INNOŚĆ.
Nie można być gościnnymi wobec ludzi tożsamych z nami. Gościć można tylko innych. Jeśli nie zaczniemy być otwarci na innych, to możemy ten pusty talerz przygotowany na wigilijny stół, wyrzucić przez okno…”

Dziś świadomie przypominamy te słowa.

Chcemy dotrzeć z nimi do jak największej liczby ludzi.
Żeby ks. Jan znów mógł obudzić w nas dobro i – jak często powtarzał – przyzwoitość z wektorem na plus.

Wesprzyj działania Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego:

Pliki do pobrania: