fbpx

wykładowcy

prof. Roman Ossowski

Specjalista z zakresu psychologii zdrowia, psychologii lekarskiej i rehabilitacyjnej. Od 1983 roku dr hab. nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia, od 2000 roku profesor tytularny w dziedzinie nauk humanistycznych.

Twórca kierunku psychologia w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (1996) i pierwszy dyrektor Instytutu Psychologii (w latach 1996-2009). Ekspert Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej w zakresie psychologii (od 2004). Członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego (1994-1997 i 2000-2002) oraz Zespołu Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego ds. Oceny Jakości Kształcenia (1999-2002). Członek Rady ds. Reformy Edukacji Narodowej (1995-1999). Ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. programów i podręczników (1999-2002). Główne zainteresowania badawcze prof. Romana Ossowskiego koncentrują się wokół problematyki jakości życia, promocji zdrowia, profilaktyki i higieny życia oraz rehabilitacji. Wielokrotnie nagradzany za działalność naukową oraz organizacyjną.

dr n.med. Aldona Katarzyna Jankowska

Pediatra, specjalista onkologii i hematologii dziecięcej. Prowadzi Pracownię Komunikacji w Medycynie na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pracuje w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii CM UMK. Twórca i prezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej. Członek Zespołu Języka Medycznego RJP PAN. Przedstawiciel Polski w International Research Centre for Communication in Healthcare (IRCCH). Inicjator i współorganizator pierwszych w Polsce konferencji z dziedziny komunikacji medycznej. Twórca autorskiego protokołu EMPATIA przetłumaczonego na języki angielski, francuski, rosyjski, chiński, stosowanego w wielu uczelniach na świecie w kształceniu kompetencji komunikacyjnych w medycynie. Twórca autorskiego modelu kształcenia kompetencji komunikacyjnych w uczelniach medycznych COPERNICUS, łączącego kształcenie oparte na symulacji medycznej i podstawach teoretycznych z kształceniem klinicznym. Współautorka General principles for the assessment of communication skills opracowanego w ramach uczestnictwa w zespole eksperckim EACH International Association for Communication in Healthcare. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych dotyczących komunikacji medycznej oraz onkohematologii dziecięcej i pediatrii. Kiedy nie jest pochłonięta pracą zawodową, regeneruje siły spacerując po lesie lub uprawiając drzewa w przydomowym ogrodzie.

dr n.med. Monika Rucińska

Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku, lekarz specjalista w dziedzinie radioterapii onkologicznej, onkologii klinicznej i medycyny paliatywnej, certyfikowany psychoonkolog. Kierownik Katedry Onkologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wykładowca studiów podyplomowych na kierunku Psychoonkologia SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie i we Wrocławiu. Wykładowca medycyny pastoralnej z elementami psychoonkologii na Wyższym Seminarium Duchownym
Hosianum w Olsztynie. Pracownik Zakładu Radioterapii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Lekarz w Hospicjum Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Olsztynie. Od lat pełni rolę organizatora i wykładowcy na konferencjach, szkoleniach i kursach dla lekarzy z zakresu onkologii, medycyny paliatywnej i psychoonkologii. Członek Zarządu Polskiej Ligi Walki z Rakiem, Członek Zarządu Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Palium. Wolontariusz Fundacji Mam Marzenie. Chwile wolne od pracy spędza na lekturze ulubionych książek, amatorka teatru i opery, sympatyk kina.

dr n.hum. Magdalena Żadkowska

Socjolożka, pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzi zajęcia z socjologii relacji intymnych, zarządzania projektami społecznymi, komunikacji międzykulturowej, zarządzania różnorodnością̨ w organizacji i komunikacji interpersonalnej. Bada relacje w parach, podział obowiązków i negocjowanie godzenia życia zawodowego z rodzinnym. Rzeczniczka równouprawnienia i różnorodności, bardzo chętnie angażuje się w projekty upowszechniające naukę – jest trenerką biznesową i autorką projektów społecznych. Ekspertka medialna: Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, Newsweek. Wykładała w Paryżu, Salerno, Granadzie i Genui. Stypendystka rządu francuskiego. Współautorka i koordynatorka wdrażania Gdańskiego Modelu Integracji Migrantów. W wolnym czasie podróżuje szukając wiatru, słońca i śniegu.

dr Błażej Kmieciak

Doktor nauk społecznych w zakresie socjologii prawa, bioetyk oraz pedagog specjalny. Dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Absolwent kursów specjalizacyjnych w zakresie profilaktyki uzależnień oraz ochrony praw człowieka i mediacji, adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykładowca prawa w Pracowni Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego, oraz mediator w Fundacji Wsparcia Psychospołecznego. Były Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego oraz redaktor prowadzący działu Bioetyka na portalu biotechnologia.pl. Autor ponad stu recenzowanych artykułów i wielu książek dotyczących prawa medycznego, psychiatrii społecznej oraz socjologii prawa.

Katarzyna Jabłońska

Redaktorka kwartalnika „Więź”. Publicystka, autorka reportaży i krytyk filmowy. Współautorka, razem z ks. Andrzejem Lutrem, felietonu filmowego Ksiądz z kobietą w kinie. Przyjaciółka księdza Jana Kaczkowskiego, z którym wspólnie napisali dwie książki: Szału nie ma, jest rak i Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby. Dba o balans w życiu, świętując siebie nawzajem w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Amatorka podróży, dobrych książek i nordic walkingu. Odpoczywa w tańcu i sali kinowej. 

Małgorzata Marczewska

Mentorka, certyfikowana coach, trener biznesu oraz doradca w obszarze zarządzania kapitałem emocjonalnym przedsiębiorstw, spójnej komunikacji, projektowania kultury organizacji opartej na wartościach. Obserwatorka życia, ludzi, odkryć naukowych dotyczących neuropsychologii, śledzi najnowsze technologie i ich wpływ na kształtowanie życia zawodowego i osobistego. Dzieli się swoimi obserwacjami i interpretacjami tych zjawisk, pracując z organizacjami, ludźmi biznesu, mediów i sztuki. Prekursorka idei life&work design. Założycielka LABlife. Ciepła, wyrozumiała, energetyczna i wymagająca. Mówi prosto z serca. Ceni uważność, troskę i życzliwość. Interesują ją nowe technologie i ich wpływ na życie człowieka oraz najnowsza wiedza o ludzkim mózgu.

Magdalena Mikulska

Znana po prostu jako Magda. Psychoonkolog i psycholog, a z zamiłowania także coach. Jej misją jest szerzenie świadomości o tym, jak ważne jest work-life balance i wspólne odnajdywanie drogi do realizowania tej idei w codziennym życiu. Z pasji i poczucia ważności zajmuje się komunikacją w medycynie, wspierając zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Książka, aparat i siłownia to jej sposoby na regenerację sił. Zauroczona światem – tym bliskim i dalszym, zafascynowana ludźmi, zdecydowanie rozsmakowana w życiu.

Małgorzata Regosz-Kaczkowska

Od 5 lat związana z hospicjum w Pucku jako lekarz i dyrektor ds rozwoju. Współzałożycielka Fundacji im. Ks. Jana Kaczkowskiego, liderka projektu Klinika Komunikacji. Prywatnie bratowa księdza Kaczkowskiego, towarzyszyła mu w chorobie i odchodzeniu. Wizjonerka. Uwielbia innowacje, zmiany, nieustanny rozwój i poszukiwanie inspiracji. W życiu najważniejsi są dla niej ludzie i dobre wspomnienia. Odreagowuje realizując swoje pasje: kitesurfing i narty.

WSPIERAJ
NAS

Wspieraj z nami pamięć o Janie Kaczkowskim - JOHNNYM, księdzu, który żył i chorował w wyjątkowy sposób. Kontynuujemy to, co robiłby ksiądz Jan, gdyby ciągle żył. Niech spotkanie z Nim nadal trwa.

Wspieraj Autora na Patronite

ul. Kazimierza Wielkiego 16B/10
81-780 Sopot

PEKAO SA - EUR
10 1240 1242 1978 0011 2313 6737
IBAN: PL10124012421978001123136737

PEKAO SA - GPB
39 1240 1242 1789 0011 2313 6838
IBAN: PL39124012421789001123136838

PEKAO SA - USD
21 1240 1242 1787 0011 2313 6971
IBAN: PL21124012421787001123136971

BIC/SWIFT: PKOPPLPW

NIP 5851479784
REGON 368333914
KRS 0000696590 

 

Konto PEKAO SA - PLN
54 1240 1242 1111 0010 7685 0834