NASZA
MISJA

Pielęgnujemy pamięć o księdzu Janie Kaczkowskim przenosząc Jego idee w nowe miejsca i docierając do ludzi, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących.

Działamy tak, żeby wartości, które głosił były dostępne dla osób szukających wsparcia w chorobie oraz inspiracji do innego spojrzenia na życie i śmierć.

Robimy to, co robiłby ksiądz Jan, gdyby dalej żył…

Cele Fundacji

• Wspieramy pamięć o księdzu Janie Kaczkowskim i rozpowszechniamy treści, które głosił.
  • Zmieniamy relację na linii lekarz – pacjent, poprzez szkolenia z profesjonalnej, wysokiej jakości komunikacji w chorobie (uważność, rozmowa, wsparcie).
  • Promujemy ideę medycyny paliatywnej i oswajamy temat śmierci, współpracując z Puckim Hospicjum, założonym przez księdza Kaczkowskiego.
  • Wspieramy tzw. „trudną młodzież” poprzez stypendia i zaangażowanie w wolontariat

28.03.2018 roku to druga rocznica śmierci księdza Jana Kaczkowskiego i inauguracja działań Fundacji im. Ks. Jana Kaczkowskiego na polu nowego podejścia do wspierania ludzi w chorobie.

WSPIERAJ
NAS

Wspieraj z nami pamięć o Janie Kaczkowskim, księdzu, który żył i chorował w wyjątkowy sposób. Kontynuujemy to, co robiłby ksiądz Jan, gdyby ciągle żył. Niech spotkanie z Nim nadal trwa.